A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Манченківська загальноосвітня школа I-III ступенів Люботинської міської ради Харківської області

Електробезпека

Фото без опису

Правила електробезпеки в будинку

  1. Дотримуватися порядку включення електроприладу. Спочатку шнур живлення (якщо він окремо) підключаємо до приладу, потім до розетки. Перед включенням приладу переконайтеся, що він вимкнений (якщо є на ньому вимикач).
  2. Не торкайтеся до підключених до мережі електроприладів мокрими руками.
  3. Не приймайте ванну разом з включеними електроприладами. Гинуть навіть через мобільні телефони. Часта помилка − установка на край ванни включених музичних приладів.
  4. Не експлуатуйте електроприлади з пошкодженою ізоляцією.
  5. Не торкайтеся до посудини з водою, в якої знаходиться включений електронагрівач. Тим більше не торкайтеся води (наприклад, спробувати, наскільки вона нагрілася).
  6. Уникайте одночасного торкання працюючого електроприладу і труб, радіаторів та інших металевих елементів будівельних конструкцій. Пам'ятайте, що така ситуація найбільш небезпечна, так як в цьому випадку через тіло проходить весь струм, який подається на електроприлад. На відміну від ситуації, коли поразка відбувається при торканні об'єкта під напругою людиною, що стоїть на ізольованій підлозі. Найбільш небезпечні наступні напрямки руху електричного струму: рука-рука, нога-рука, нога-голова.
  7. Не встановлюйте електроприлади і не працюйте з ними в приміщеннях з струмопровідною підлогою. Земляна підлога струм проводить!
  8. У приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, у ванних кімнатах), встановлюйте електроприлади в спеціальному виконанні.
  9. Не виймайте з розетки шнур, потягнувши за нього. Виймайте тільки за вилку.
  10. Не підключайте до розетки електроприладів, чия сумарна потужність перевищує 3.52 кВт (в цьому випадку струм перевищить 16А – максимальне допустиме значення для звичайної побутової розетки).
  11. Під час грози вимкніть всі електроприлади.
  12. Доступ до будь-якої розетки повинен бути вільним. Не допускається під'єднання до неї вилки на дотик.
  13. При проведенні ремонтних робіт, при свердлінні стін, переконайтеся, що ви не потрапите свердлом в проводку. Для цього використовуйте схему або безконтактні прилади, що визначають дроти і кабелі.
  14. Не зупиняйте без нагляду включені електроприлади особливо великої потужності.
  15. Чи не викручуйте/вкручуйте лампу в патрон, що знаходиться під напругою.
  16. Не ремонтуйте електроприлади під напругою.
  17. У разі перегорання плавких вставок («пробок»), не замінюйте їх саморобними вставками («жучками»).
  18. Не використовуйте папір як абажур або плафон для ламп розжарювання.
  19. Не встановлюйте електроприлади, які можуть виділяти тепло, в ніші з поганим тепловідводом або поруч з легкозаймистими речовинами.
  20. При появі запаху горілої ізоляції негайно вимкніть в квартирі електрику. Те ж саме необхідно зробити при появі диму або вогню.
  21. При іскрінні приладу, появі з нього диму, запаху негайно вимкніть його від мережі.
  22. Йдучи з дому, вимкніть всі електроприлади. Пам'ятайте, що побутова техніка, що знаходиться в режимі очікування (її можна включити за допомогою дистанційного пульта управління), не знеструмлена і пожежонебезпечна.
  23. Виконайте заземлення всіх побутових приладів. Для цього однофазна мережа в будинку повинна мати трижильний кабель (трифазна мережа – чотирижильний). Вилки і розетки повинні передбачати підключення до них заземлюючого проводу. Заземлюючий провід приваріть до електрощиту. Не використовуйте в якості заземлюючого контуру труби і радіатори опалення.
  24. Поставте на вході в квартиру ПЗВ – пристрій захисного відключення.

Правила електробезпеки поза домом

  1. Не підходьте до впалих проводів. Якщо опинилися поруч з ними, йдіть від них короткими кроками. Пам'ятайте про крокову напругу. Чим ширше крок, тим сильніше може виявитися удар струмом.
  2. Не підходьте до об'єктів з попереджувальними знаками про електричну небезпеку.
  3. Не підходьте до об'єктів або предметів, які потенційно можуть перебувати під напругою – опори електропередач і т. д.
  4. Під час грози на відкритій місцевості не стійте поруч з високими об'єктами.

Правила електробезпеки для дітей

  1. Не залишайте дітей до 5 років одних в приміщенні, де є прилади під напругою. Розетки в першу чергу.
  2. Закрийте отвори для вилок в розетках діелектричними заглушками, щоб дитина не змогла вставити в них цвях, шпильку або тому подібний предмет.
  3. Пояснюйте дітям правила електробезпеки. Тіло дитини має значно менший електричний опір, ніж тіло дорослої людини. Тому через них піде значно більший електричний струм. Для дорослого удар електричним струмом напругою 220В може пройти взагалі без наслідків, а для дитини виявиться фатальним.

    ПОРЯДОК
    надання домедичної допомоги постраждалим при ураженні електричним струмом та блискавкою

    1. Цей Порядок визначає механізм надання домедичної допомоги постраждалим при ураженні електричним струмом та блискавкою не медичними працівниками.

    2. У цьому Порядку термін «електротравма» вживається у такому значенні – це місцеві і загальні пошкодження, що виникають у результаті впливу електричного струму великої сили або розряду атмосферної електрики (блискавки).

    Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Основах законодавства України про охорону здоров’я та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров’я.

    3. Послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при ураженні електричним струмом та блискавкою не медичними працівниками:

    1) переконатися у відсутності небезпеки;

    2) якщо постраждалий перебуває під дією електричного струму, при можливості припинити його дію: вимкнути джерело струму, відкинути електричний провід за допомогою сухої дерев’яної палиці чи іншого електронепровідного засобу;

    3) провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості, дихання;

    4) викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;

    5) якщо у постраждалого відсутнє дихання, розпочати проведення серцево-легеневої реанімації;

    6) якщо постраждалий без свідомості, але дихання збережене, надати постраждалому стабільного положення;

    7) накласти на місця опіку чисті, стерильні пов’язки;

    8) забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;

    9) при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонувати диспетчеру екстреної медичної допомоги.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень