для людей з порушеннями зору
Манченківська загальноосвітня школа I-III ступенів Люботинської міської ради Харківської області

Погляд крізь роки

До періоду заснування школи діти навчалися у місті Люботин. Потім у с. Манченки виділили приміщення деяких сільських будівель. Після Жовтневої революції 1917 року школу розмістили у будинку пана Бубловського під назвою «Залізнична школа № 18» (роз’їзд Майський).

З тогочасного педагогічного колективу літні люди пригадують лише двох учителів: Трепелець Олену Тимофіївну та Зінченко Василису Феопентівну, які працювали у 20-30 роках ХХ ст. Перед Великою Вітчизняною війною було збудовано двоповерхову будівлю школи побіля шляху у населеному пункті Майський, але на початку війни її було розгромлено. Після звільнення села від фашистської окупації у приміщенні школи розмістився госпіталь. А у 1943 році заняття було відновлено.

Селище Манченки розташоване на великій території і розподілене на декілька населених пунктів. Тому основна школа мала філії у с. Космачі, с. Травневе, с. Майський, с. Горіховий гай. Директором школи в той час була Ганіна Ганна Петрівна.

Наступним керував навчальним закладом Широбоков Олександр Сергійович. І школа, крім будівлі панського маєтку, розширилася ще на одне збудоване приміщення.

З плином часу населення селища збільшувалося і постала потреба у більшому приміщенні школи. Випускники 1950 року, будучи уже батьками, написали колективного листа в ЦК КПУ у 1969 році з проханням будівництва нової школи. Уряд відгукнувся – і почалося будівництво під керівництвом директора Коваленко Нінель Іванівни. Працювали усі небайдужі мешканці селища, допомагали жителі м. Люботин. Відкриття нової будівлі відбулося у 1974 році, а в 1977 році педагогічний колектив очолив директор Селіщев Юрій Іванович. У цей період почала діяти кабінетна система, що викликало більший інтерес учнів до вивчення навчальних предметів.

З 1984 по 2002 рік директором школи був Новосьолов Олексій Васильович. У цей період педагогічний колектив здобув перемогу у номінації «Краща школа району».

З 2003 по 2016 рік керував навчальним закладом Дворнік Олександр Володимирович. За цей період школу газифіковано, відкрито кабінет інформатики, частина приміщення виділена для будівництва дитячого садка.
З 2016 по жовтень 2018 року очолював школу Панченко Микола Петрович.

З жовтня 2018 року по серпень 2023 - Цимбаліста Вікторія Петрівна.

З 21 вересня 2023 року заклад очолює Іванов Роман Романович.